Bu yazı uzun zamandır güncellenmemektedir!

FilterLists; Adaway, uBlock Origin, Adguard ve Adblock Plus gibi araçlarda kullanabileceğiniz, reklam/zararlı yazılım/paywall/anti-adblock gibi birçok filtreyi bulabilmenizi sağlayan bir web sitesidir. Filtrelenebilen arşiv sayesinde, ihtiyacınıza yönelik filtreleri kolayca bulmanız mümkün.

Filtreleme Yöntemleri

Name

Özel filtrenin adında geçen bir kelimeyi veya tam filtre adını arayabilirsiniz. Ok tuşları ile alfabetik sıralama da yapabilirsiniz.

Description

Filtrelerin açıklamalarında, filtre ile ilgili çok daha detaylı bilgiler verilir. Açıklamalarda arama yaparak da filtreleme yapmanız mümkün.

Software

Mevcut filtrenin desteklendiği yazılıma göre filtreleme yapabilirsiniz. Örnek: AdAway, Adblock Plus, Adguard…

Syntaxes

Reklam engelleme yazılımlarının syntaxına yani söz dizimine göre filtreleme yapabilirsiniz. Örnek: Adblock Plus, Domains, Hosts…

Languages

Bazı reklam engelleme filtreleri, bölgesel olabilmektedir. Eğer belirli bir dil veya diller için hazırlanmış filtreler bulmak istiyorsanız, burayı kullanabilirsiniz.

Tags

Reklam engelleme filtrelerini kategorilendirmeyi kolaylaştıran etiketlere göre filtreleme yapabilirsiniz. Örnek: ads, malware, annoyances…

Maintainers

Geliştiriciye göre filtreleme yapmanızı sağlar.

License

Lisanslara göre filtreleme yapabilirsiniz.

Info

Herhangi bir özel filtrenin solundaki mavi info butonu ile filtre detaylarını görebilirsiniz. Destekleyen uygulamalarda, “Subscribe” butonuna tıklayarak özel filtreyi reklam engelleyiciye ekleyebilir ve abone olabilirsiniz. Bu bölümden ayrıca, geliştirici bilgileri ve Github sayfası gibi detayları görmeniz de mümkün .

FilterLists

FilterLists’in resmi web sitesi ziyaret edin: https://filterlists.com